Curricula Reform in Space Technology

3

Залучення молоді до вступу в НТУУ «КПІ»

 

Один з основних чинників успішної підготовки кадрів у вищій школі – залучення обдарованої, зацікавленої в отриманні нових знань молоді. Факультет авіаційних та космічних систем НТУУ «КПІ» завжди приділяв роботі з абітурієнтами велику увагу. Для отримання успіху треба знайти переконливі докази того, що саме твій факультет є найбільш цікавим для молодої людини, що саме він допоможе знайти їй свій шлях в житті. Зараз вирішенню цій задачі на факультеті суттєво сприяє те, що кілька років факультет приймав участь у великому міжнародному проекті ТEMPUS-CRIST. Практично при кожній зустрічі з абітурієнтами йде розмова про нові можливості в отриманні нових знань з космічних технологій і суттєво, що ці розмови підкріплюються безпосереднім знайомством молоді з обладнанням, яке отримав в факультет при виконанні цього проекту – це лабораторія супутникобудування, комп’ютерний клас з CAD/CAM/CAE технологій, станція наземного зв’язку.

AntenaMain3

30 жовтня 2012 на факультеті авіаційних та космічних систем побували учні київської школи № 31 та учні – члени КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді», які є слухачами нещодавно відкритої секції «Авіаракетобудування». Вони відвідали стендовий зал, де заступник декана В.Ф.Кришталь ознайомив їх зі зразками транспортної та військової авіаційної техніки, з безпілотними літальними апаратами, які проектуються та виготовляються за участю студентів факультету. Гості відвідали також лабораторії факультету, зокрема, лабораторію CAD/CAM/CAE проектування, яку було створено в рамках проекту TEMPUS-CRIST, де викладач кафедри приладів та систем керування літальними апаратами Карнаушенко Р.В. продемонстрував можливості 3D моделювання. Гості ознайомились також з лабораторією супутникобудування, та макетом студентського мікросупутника. Викладач факультету Сарибога Г.В. та студентка 6 курсу Скороход А. розповіли учням про використання станції слідкування за мікросупутником у навчальному процесі.

13 листопада 2012 р. відбулася зустріч студентів Київського авіаційного технікуму та представників факультету авіаційних і космічних систем НТУУ «КПІ»: заступника декана Кришталя В. Ф. та викладача кафедри Приладів та систем керування літальними апаратами Бондаря Ю. І.. Студентам технікуму було надано інформацію про особливості навчання на факультеті, про напрямки науково-технічної роботи та про особливості вступу, про міжнародну діяльність факультету та його участь у проекті TEMPUS та EWENT (East-West European Network on higher Technical education).

Для НТУУ "КПИ" це особливо актуально у зв'язку з розробкою в нашому інституті мікросупутника масою до 20 кг. Цьому сприяє використання у рамках проекту ТЕМПУС наявної на факультету авіаційних та космічних систем лабораторії спутникобудування, де відпрацьовуються схемно-технічні рішення систем управління мікросупутників.

3

Факультет авіаційних та космічних систем планує і надалі регулярно проводити такі зустрічі.