Curricula Reform in Space Technology

3

Кроки проекту "TEMPUS"

 

Другий рік в нашому університеті продовжується виконання проекту CRIST - Реформування навчальних програм в галузі космічних технологій в Казахстані, Росії, Україні. Рік розпочався напруженою роботою, що стало об’єктивним продовженням подій року минулого. Перший рік проекту стартував з формування ініціативних груп виконавців з числа студентів та викладачів, знайомство громадськості з метою та активностями проекту, підготовкою приміщень для організації майбутніх навчальних лабораторій, знайомство представників університетів країн-учасниць проекту з системою підготовки спеціалістів та розробками космічної техніки в Німеччині, Бельгії, Голландії.

Рік 2010 розпочався для нас отриманням від партнера проекту - Берлінського технічного університету навчального плану спеціалізації «Проектування мікросупутників» з метою його застосування в навчальних планах нашого університету. І вже в нових навчальних планах напрямів підготовки бакалаврів і магістрів «Авіа-та ракетобудування» та «Авіоніка» закладені розділи, які запропоновані та доповнені з використанням досвіду Берлінського університету.

3

Графіком робіт за проектом на початок цього року запланована організація комп’ютерного класу для вивчення та застосування в навчальних дисциплінах CAM-CAD-CAE технологій проектування. В грудні – січні ми отримали за проектом необхідну для цього комп’ютерну техніку та організували новий комп’ютерний клас. А тепер наші партнери з бельгійського інституту Денайєр університету Лессіус Пітер Аррас та Дірк Ван Міроуд прибули до нас разом з координатором проекту паном Арнольдом Штеренхарцом (Німеччина) та передали програмне забезпечення. 12 березня П. Аррас та Д.В.Міроуд провели в новоствореному класі майстер-клас для студентів та співробітників. В ньому прийняли участь студенти та викладачі факультету авіаційних та космічних систем, а також гості з інших установ, які цікавляться активностями та виконанням нашого проекту – з Національного авіаційного університету, Інституту космічних досліджень НАНУ та НКАУ, та наші українські партнери проекту з Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара та Національного аерокосмічного університету «Харківський авіаційний університет».

Гостей з Німеччини та Бельгії вітали проректор з міжнародних зв’язків нашого університету член-кореспондент НАНУ проф. Сидоренко С.І., декан факультету авіаційних та космічних систем проф. Збруцький О.В. Проф. Сидоренко С.І. познайомив гостей з історією нашого університету, його випускниками та сучасними досягненнями, зокрема в авіакосмічній галузі, матеріалознавстві, комп’ютерних та інформаційних технологіях, які були продемонстровані також в Науковому парку «Київська політехніка».

На факультеті авіаційних та космічних систем декан факультету проф. Збруцький О.В. продемонстрував розробки співробітників та студентів по мікросупутниках, безпілотних та малих пілотованих літаках, навігаційних системах, сенсорах для систем керування літальними апаратами. Пан А.Штеренхарц цікавився активністю студентів в навчальному процесі та дослідницьких проектах, зв'язаних з авіацією та космонавтикою, перспективами розвитку цих напрямків в нашому університеті, участю студентів в міжнародній студентській співпраці, а також підтримав ініціативи по розповсюдженню досвіду проекту через міжнародне співробітництво студентів.

В Державному політехнічному музеї партнери проекту з цікавістю оглянули експозиції, присвячені видатним конструкторам авіаційної та космічної техніки І.І.Сікорському та С.П.Корольову.

Проф. Рижков Л.М., учасник проекту