Curricula Reform in Space Technology

3

Програма ТЕМПУС та навчальний процес

 

2009-2012 р.р. факультет приймав участь в виконанні проекту "Реформування освітніх програм в області космічних технологій в Казахстані, Росії, Україні" (CRIST) у рамках програми ТЕМПУС. Головна мета проекту CRIST - розробка і впровадженні модернізованих навчальних програм вищої освіти в області космічних технологій для розробки теоретичних і практичних принципів виготовлення і використання таких космічних апаратів на базі вищих учбових закладів, визначення кола завдань, які вони можуть вирішувати, а також принципів створення інформаційного середовища, що дозволяє брати участь в таких дослідженнях широкому колу користувачів. За цим проектом було створено і впроваджено в навчальний процес лабораторії проектування мікросупутників, комп'ютерного класу, наземної станції контролю малих супутників.

Підготовці по новим дисциплінах значною мірою сприяє переданий нам з програмним забезпеченням для CAD/CAM/САЕ проектування комп'ютерний клас, заняття в якому почалися у вересні 2010 р. На основі цього програмного забезпечення вже захищено декілька магістерських робіт.

Великий інтерес у студентів викликає робота з наземною станцією, поставленою нам у рамках проекту влітку 2011 р. Її освоєння буде новим кроком в навчанні студентів НТУУ "КПИ" - вони вперше будуть мати можливість в реальному часі отримувати і обробляти інформацію з супутників.

AntenaMain3

Для НТУУ "КПИ" це особливо актуально у зв'язку з розробкою в нашому інституті мікросупутника масою до 20 кг. Цьому сприяє використання у рамках проекту ТЕМПУС наявної на факультету авіаційних та космічних систем лабораторії спутникобудування, де відпрацьовуються схемно-технічні рішення систем управління мікросупутників.

33

FaksMainЗа минулий час сформувався колектив, в який входять студенти, викладачі, співробітники інституту, здатний вирішувати актуальні навчальні та наукові задачі. Представники Державного космічного агентства України, що зустрілися з учасниками проекту ТЕМПУС, залишилися задоволеними рівнем робіт в КПІ у напрямі створення космічної техніки. На цей колектив покладається перспективне завдання участі в створенні малих супутників в Україні, актуальність якого незаперечна.